Když nás potřebujete kontaktovat

Když potřebujete kontaktovat městskou policii

V okamžiku, kdy budete potřebovat kontaktovat Městskou policii Karlovy Vary, je na Vás, jakou formu zvolíte. Nicméně jsme pro Vás připravili malou nápovědu, aby Vaše žádost, prosba, oznámení či podnět vždy našly svého adresáta a mohly být řešeny.

Elektronická pošta

Můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese posta@mpkv.cz, ale tato adresa nemá trvalý monitoring, proto Vám nemůžeme zaručit rychlou reakci na zaslanou zprávu.

Stejně tak se můžete podle rozdělených úseků strážníků obracet na toho „svého“ strážníka, ovšem i zde není tato forma komunikace určena k rychlému nebo snad dokonce okamžitému řešení. Vašimi podněty se bude strážník zabývat první den při nástupu do služby. Můžete využít i možnosti v kopii e-mailu kontaktovat velitele služby, nadřízeného příslušného strážníka, a to pro případ, že by strážník úsekář byl dlouhodobě nemocen nebo na dovolené, abychom mohli pružně reagovat předáním Vašeho podnětu jinému strážníkovi.

Telefon

Pro telefonickou komunikaci jsou Vám k dispozici telefonní čísla 353 153 911 (Operační a informační středisko), 353 153 933 (dozorčí služba). Samozřejmě můžete využívat bezplatnou linku pro tísňová volání 156, ovšem zde Vás žádáme, zvažte, zda je Vaše volání natolik závažné, aby si zasloužilo blokovat tísňovou linku. Podle zákona o elektronických komunikacích tísňové linky slouží k oznámení událostí v případech, kdy je ohrožen život, zdraví, majetek nebo veřejný pořádek. V jiných případech se může jednat o tzv. zlomyslná volání, za která může Český telekomunikační úřad uložit pokutu v některých případech až do 200 000 korun. Proto vždy zvažujte, co je předmětem Vašeho volání na městskou policii, zda využijete tísňovou linku, či zda budete volat na jiné naše telefonní číslo. Svojí ohleduplností tak nebudete blokovat tísňovou linku někomu, kdo možná bude potřebovat naši pomoc více než Vy.

Poslední aktualizace: 30.11.2017