srna

Zvířecí okénko

Zajímavé případy ze světa zvířat řešili strážníci v posledních několika dnech a my se s vámi o ně rádi podělíme.

K prvnímu případu vyjeli strážníci v neděli po druhé hodině odpoledne, kdy se na operační středisko městské policie obrátil oznamovatel. Ten si na zastávce MHD v Rybářích všiml papouška, a toho se mu podařilo odchytit. Zásah strážníků nakonec nebyl třeba, „uprchlíka“ už totiž hledal majitel a také ho našel. Oba pak spolu odešli spokojeně domů. 

Včera po půl osmé ráno vyjela hlídka na ulici Libušina, kam na dětské hřiště zalétla sova a neměla se k tomu, aby odlétla. A to je samozřejmě divné. Strážníci letce našli, opatrně prohlédli a zjistili, že má pravděpodobně zranění, které jí znemožňuje odletět. Po domluvě s pracovníkem záchranné stanice byla sova převezena do minizoo, kde si ji následně vyzvedl a převzal do odborné péče.

A další volně žijící zvíře se dostalo do nesnází dnes v ranních hodinách. V ulici Na Vyhlídce uvízla srna v zábradlí a nedokázala se z něj sama dostat. Byť si strážníci dokáží v mnoha případech poradit, řešení této situace raději přenechali hasičům, kteří mají k dispozici potřebné nástroje. Po příjezdu na místo hasiči nařízli tyč a srna tak mohla pokračovat tam, kam měla původně namířeno.