1

Zraněná žena na schodech, opilý řidič a osoba v pátrání

V sobotu se během velmi krátké doby staly hned tři případy, tak se na ně společně podíváme.

Vše začalo po půl druhé v noci. To hlídku na ulici I. P. Pavlova oslovil mladík, který si se svými kamarády všiml bezvládně ležící ženy na schodech u hotelu Thermal. Strážníci ženu oslovili a zjistili, že byla při vědomí, komunikovala, ale stěžovala si na bolest v oblasti zad, proto s ní hlídka nijak nemanipulovala, pouze jí vzhledem k povětrnostním podmínkám přikryla izotermickou folií a vyčkala do příjezdu posádky přivolané záchranné služby. Ta si zraněnou ženu převzala do péče.

Svým dynamickým stylem jízdy zaujal strážníky řidič vozidla, který kolem druhé hodiny ráno projížděl ulicí Frimlova, následně prudce odbočil na parkoviště u prodejny, poté vyšší rychlostí prosvištěl až do jeho zadní části a tam zastavil. Navíc, jak si hlídka všimla, se v zavazadlovém prostoru vozidla určeného pro dvě osoby krčila další osoba a tak se strážníci vydali zjistit, jak se věci mají. Řidič byl tedy vyzván k předložení potřebných dokladů a vzhledem k tomu, že obtížně artikuloval a z jeho dechu byl cítit alkohol, provedli strážníci orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 1,48 promile. A jak asi tušíte, v autě, určeném pouze pro dvě osoby, cestovaly osoby celkem tři. Kromě řidiče a spolujezdce byla ve vozidle i osoba v zavazadlovém prostoru. Opilého, teprve osmnáctiletého řidiče, si k dořešení převzala přivolaná hlídka policistů a přestupek na úseku dopravy, předají strážníci příslušnému správnímu orgánu magistrátu města.

A poslední událost se stala také několik minut před druhou hodinou. To se strážníci vydali na kontrolu jednoho z objektů. Tam našli muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Strážníci z operačního střediska tuto skutečnost u Policie ČR ověřili a zanedlouho na místo dorazili policisté, kteří si muže převzali k dalším úkonům. Během několika dní strážníci našli druhou hledanou osobu.