Závěr festivalu byl náročnější

08.07.2019

První polovina letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byla klidnější, než polovina druhá. Především v oblasti dopravy, která každoročně nejvíce strážníky zatěžuje, přibylo oznámení na špatné parkování. Není tak divu, že městská policie řešila o festivalu více jak 500 přestupků. Absence vyhrazeného parkování v Bezručově ulici, které každý rok generovalo velké množství problémů, zafungovala bohužel jen prvních pět dní. Poté někteří řidiči „uklidili“ vozidlo do jízdního pruhu pro cyklisty a efekt stáda vykonal své. Strážníci tak nakonec v této ulici řešili přes 60 dopravních přestupků.

Přibylo rovněž převozů na Protialkoholní záchytnou ulici do Sokolova. Zatímco úvod generoval 2 jízdy, v závěru vyráželi strážníci do sousedního města hned pětkrát. Oproti loňskému roku však ubylo stížností na rušení nočního klidu a mnozí provozovatelé restaurací a barů okamžitě reagovali na podněty od strážníků. Horší už to bylo s hosty, kteří pod vlivem alkoholu hůře koordinovali své jednání. Vedle udělení pokut došlo také na postoupení protiprávního jednání správnímu orgánu a někteří jedinci skončili na již zmíněné „záchytce“. Nejvyšší udělená pokuta v příkaze dosáhla výše 5 000 Kč.   

V souvislosti se zajištěním všech opatření k MFF, odpracovali strážníci vedle standardní služby celkem 743 přesčasových hodin.