XIV. ročník střelecké soutěže MP

Absolutní vítěz
28.04.2017

Putovní pohár poprvé míří do Chebu

V pátek 28. dubna se na střelnici v Březové konal již 14. ročník střelecké soutěže o pohár velitele MP. V konkurenci 27 strážníků z Chebu, Potůček, Ostrova a Karlových Varů se nejvíce dařilo zástupcům pořadatele, celkový primát však získal chebský velitel MP Martin Hanák. Poslední tři ročníky, kdy vítěz získává do své državy putovní pohár, tento neopustil území Karlových Varů až do dnešního dne.

V mířené střelbě si prvenství odnesl domácí Robert Churáň, velitel služby PCO a OPIS před již zmiňovaným Martinem Hanákem z Chebu, který v rozstřelu porazil dvojnásobného vítěze Milana Filipa, hlavního zbrojíře MP K. Vary. Nejlepší ženou se stala celkově šestnáctá Vendulka Divišová, ekonomka domácí MP.

Družstva ovládli domácí. Zvítězil tým ve složení M. Filip, M. Vlasák a R. Churáň, před kolegy R. Ungrem, B. Šmatem a J. Vávrou. Bronz získali zástupci Ostrova L. Martínek, R. Sklenář a V. Silovský.

Oblíbenou disciplínu střelbu na sklopné figury, která je dramatická díky duelům dvojic seřazených podle výsledků z první disciplíny, vyhrál a celkovým vítězem se stal Martin Hanák, před Robertem Churáněm a dalším domácím zástupcem Stanislavem Makovičkou.

Střelecké klání není jen o měření sil ve střelbě, ale také o možnosti neformálního setkání lidí, které spojuje společné poslání a to je služba občanům. 

Dobrá nálada v týmu PCO
Družba K. Vary - Ostrov
střelba na sklopné figury
střelba na sklopné figury
střelba na sklopné figury
Nejúspěšnější žena
Mířená střelba - stupně vítězů
Střelba na sklopné figury - stupně vítězů
Absolutní vítěz Martin Hanák
Nejllepší tým
Výsledková listina - mířená střelba
Výsledková listina - sklopné figury