foto

Výkon služby přináší občas zajímavé okamžiky

Dlužno dodat, že velmi často hraje svoji roli alkohol. V poslední době totiž strážníci vyjíždějí častěji na oznámení týkající se podnapilých osob. Včera před druhou ranní vylekal majitelku přízemního bytu ve Staré Roli muž, který si ustlal na jejím balkóně. Nejspíš inspirován Rudolfem Hrušínským nejml. ve filmu Discopříběh, si muž který v současné době bydlí v Německu a jemuž neotevřela známá, ustlal na nejbližším lehce dostupném balkónu. Po zásahu strážníků muž místo okamžitě opustil.

Vedle několika výjezdů, kde stačilo „zábavou“ znaveným osobám domluvit a ony místo, kde budily veřejné pohoršení, záhy opustily, se strážníci také museli vypořádat s neodbytnou bezdomovkyní. Všemu předcházelo oznámení, že nejspíše vlivem vlahého romantického podvečera babího léta, se dva lidé oddávají ve Staré Roli na městské zeleni sexu. Zjištění strážníků bylo prozaičtější, šestadvacetiletá bezdomovkyně z Rumburka spolu se svým kumpánem odpočívala po náročném slunném dni. Během zjišťování totožnosti se dotyčná opakovaně dožadovala převozu na záchytku, neboť nedaleko tohoto sokolovského zařízení přebývá. Po vysvětlení, že systém nefunguje jako bezplatný hotel s dopravou zdarma a její stav nevykazuje známky pro její umístění v tomto zařízení, byla spolu se svým parťákem vykázána z místa.

A příběh pokračoval. Za hodinu se na strážníky obrátili kolegové z Policie ČR se žádostí o převoz osoby na záchytku, vůči níž prováděli služební úkony. Jaké bylo překvapení, když onou osobou byla alkoholem znavená posila místních bezdomovců z Rumburka.