foto

Výjezd střídal výjezd

Víkend plný událostí mají za sebou karlovarští strážníci. V pátek po osmé hodině večer vyjela hlídka prověřit konflikt mezi oznamovatelkou a řidičem vozidla, který jí měl vozidlem ohrozit a z otevřeného okénka na ní cosi volal a gestikuloval. Z jeho chování se paní domnívala, že je pod vlivem nějaké drogy. Při příjezdu strážníků na místo uvedené vozidlo odjíždělo od restaurace v městské části Doubí. Hlídka se za vozidlem rozjela a vzhledem k tomu, že řidič při odbočování nedal znamení o změně směru jízdy, byl zákonným způsobem zastaven. Strážníkům předložil vše kromě řidičského oprávnění, byl podroben orientační dechové zkoušce s negativním výsledkem, test na drogy osmatřicetiletý muž však opakovaně odmítl. Záležitost tak strážníci předali přivolaným policistům. Ti potvrdili blokaci řidičského oprávnění a po skončení potřebných úkonů bylo vozidlo odtaženo a byla uložena kauce.

V sobotu po půl jedné v noci si motorizovaná hlídka v městské části Tuhnice všimla vozidla, které kličkovalo ze svého jízdního pruhu do protisměru. Proto strážníci vozidlo zastavili a provedli u pětačtyřicetiletého řidiče orientační dechovou zkoušku, při které přístroj naměřil hodnotu 1,58 promile. Přivolaní policisté si pak záležitost převzali k dořešení.

Ani o převoz podnapilých osob na záchytnou stanci strážníci nepřišli. Z celkového součtu pěti výjezdů se hned tři konaly v noci z pátka na sobotu.