Všímavost je základ policejní práce

městská policie Karlovy Vary
12.02.2020

O tom, že jsou strážníci všímaví, nás přesvědčili dnes kolem druhé hodiny ranní, když byli vysláni operačním střediskem na prověření narušení objektu mateřské školky v Sedleci. Při projíždění Sedleckou ulicí si všimli osoby, kterou díky výborné osobní znalosti okamžitě zařadili a v kontextu s nesoucím batohem a nákupní taškou, z níž vyčnívaly pákové kleště, se rozhodli věc následně prověřit.

Po ověření poplachu, který se ukázal jako planý, se hlídka vrátila zpět a na ulici Plešivecká našla devětadvacetiletého muže z Rotavy, který skutečně v nákupní tašce nesl velké pákové kleště,  nástěnné hodiny a různě balené potraviny. Obhlídkou okolí a díky stopám v čerstvě napadeném sněhu strážníci zjistili, že stopy patří právě kontrolované osobě a vedou k rozstříhanému plotu. Poté co se muž snažil v nestřeženém okamžiku zahodit dva přestřižené visací zámky, bylo vše jasné. Strážníci na místo přivolali Policii ČR a zajistili místo trestného činu. V průběhu úkonů policistů se zadržený strážníkům přiznal, že vnikl do dvou zahrad, kdy vypáčil zahradní chaty a odcizil zde několik věcí.

Strážníci prokázali nejen všímavost, ale také cit pro policejní práci, díky čemuž toto vloupání bylo velmi rychle objasněno.