Víkendové ohlédnutí

04.06.2018

Z rohožky bytového domu až na služebnu Policie ČR, tak by se dal stručně popsat případ, který se odehrál v sobotu o půl třetí ráno. Oznámení z Bulharské ulice, že nějaká osoba si ustlala u dveří na rohožce prověřoval psovod s tím, že očekával další vykázání bezdomovce. Tato predikce nebyla přesná, kontrola sice odhalila v místě osmačtyřicetiletou ženu z Ostravy, následně však bylo zjištěno, že se jedná o pohřešovanou osobou, po níž je vyhlášeno třetí den pátrání. Psovod městské policie ženu převezl na nejbližší oddělení PČR.  

Rodiče si nevybíráme, to by mohla potvrdit desetiletá dívka, která byla fyzicky napadena přítelem své matky. K incidentu došlo v sobotu o půl třetí odpoledne na Mlýnské kolonádě. Strážník, který vykonával kontrolu kolonád si všiml, jak dospělý muž udeřil dívku, která upadla, než stačil k muži doběhnout, přidal muž druhou facku. V dalších hrubostech mu již strážník zabránil, přičemž získal oporu i v turistech, kteří byli incidentu přítomni. Třicetiletý muž se zprvu bránil řešení události, kterou navíc bagatelizoval, přítomnost přivolané hlídky PCO ho však rychle přivedla k rozumu. Zarážející byl rovněž fakt, že na místě byla přítomná matka, která se místo očekávaného bránění dcery přidala na stranu partnera a dívce vyčinila. Případ bude mít dohru u správního orgánu a včasná intervence ze strany odboru sociálně právní ochrany dětí, kam byl případ rovněž předán, bude následovat.        

Sobotní půlnoc se nezadržitelně blížila, když motorizovaná hlídka služby PCO kontrolovala v Rybářích řidiče, který vykazoval znaky požití návykové hlídky. Jelikož kontrola na přítomnost alkoholu byla negativní, přistoupili strážníci k druhému kroku, tedy orientační kontrole na přítomnost omamných a psychotropních látek. Zde již byli úspěšnější a potvrdili si tak domněnku z počátku kontroly. Čtyřiačtyřicetiletého muže z Chodova si převzala Policie ČR.