foto

Víkend očima strážníků

Vedle převozů na protialkoholní záchytnou stanici řešili strážníci o víkendu o mnoho dalších případů. Zmiňme alespoň některé z nich. Páteční noční službu začala hlídka služby PCO pár minut po 19:00 hodině prověřením oznámení o rozbité zastávce na ul. Závodu Míru. Na místě strážníci skutečně zjistili rozbitou skleněnou výplň autobusové zastávky. Strážníkům se podařilo během krátké doby najít dvanáctiletého chlapce, který škodu na škodu způsobil. Kontaktovali rovněž zákonného zástupce a z důvodu výše způsobené škody předali věc Policii ČR.

V sobotu odpoledne jiná hlídka městské policie prověřovala oznámení na děti popíjející v lese nad Svahovou ulicí alkohol. Oznámení se zakládalo na pravdě, hlídka skutečně na místě zjistila čtrnáctiletého chlapce a o dva roky mladší dívku, kteří popíjeli vodku. U chlapce byla orientační dechovou zkouškou zjištěna hodnota alkoholu 0,8 promile. Dívka špatně komunikovala a bylo ji špatně, takže strážníci na místo přivolali zdravotníky, kteří dívku převezli do nemocnice. I tento případ byl předán Policii ČR.

Uplynula krátká doba, kdy se sobota přehoupla do neděle a strážníci řešili potřetí případ, který si následně převzala policie. Tentokrát vyjížděli na oznámení o napadání ženy na Sokolovské ulici. Strážníkům se na místě podařilo zklidnit čtyřiačtyřicetiletého muže, který dle svých slov umravňoval svoji družku. Svůj podíl měl pochopitelně i alkohol. Občané na místo přivolali souběžně i hlídku Policie ČR, která si po příjezdu případ převzala. V odpoledních hodinách pak strážníci ještě reagovali na oznámení o zraněné poštolce, kterou odchytli na Petříně a převezli ji do Minizoo. Tento týden se jednalo již o druhý případ zraněné poštolky.

Na závěr výčtu ještě vyřešený nepořádek kolem odpadových nádob, aby byl výčet portfolia činnosti kompletní. Hledání "potřebných" věcí v odpadových nádobách je pro některé občany častá zábava, ale problém nastane, pokud ty nepotřebné věci končí na zemi mimo určená místa. Podobný nepořádek způsobili dva muži před druhou hodinou ranní z neděle na pondělí v Majakovského ulici. Strážníci je nechali veškerý pořádek uklidit a ještě jim každému předali po pokutě.