Víkend nejen v duchu triatlonu a světelné show

městská policie karlovy vary
14.09.2020

Z rušení nočního klidu se vyklubal nelegální pobyt

Páteční noční výjezd na oznámení o rušení nočního klidu na Čertově ostrově měl zajímavou dohru. Strážníci na místě rychle vyřešili neshody dvou osob, přičemž u jedné z nich při zjišťování totožnosti pojali podezření z nelegálního pobytu na území našeho státu. Všímavý strážníci devětadvacetiletého Moldavana následně předali cizinecké policii.

Známé tváře strážníkům neujdou

Sobotní dopolední kontrola Dvorů vyústila v oznámení o spáchání přestupku spočívajícím v řízení motorového vozidla bez platného oprávnění. Strážníkům dobře známá firma, sedmatřicetiletý muž s úředním pobytem na karlovarském magistrátu, usedla opět za volant, přestože nevlastní řidičský průkaz. Strážníci tento přestupek nemohou projednat na místě, proto jej postupují ke správnímu orgánu.

Všímavost strážníků zabránila větším škodám

Noční kontrola Tuhnic v neděli ve 3:00 hodiny pravděpodobně unížila škody na majetku. Strážníci se všimli u jedné z provozoven v Krymské ulici vodovodní havárie, neboť voda z přízemí vytékala až na komunikaci. Strážníků se podařilo kontaktovat odpovědnou osobu. Té se ovšem nepodařilo najít hlavní uzávěr vody, a tak provizorní nápravu zařídili až přivolaní hasiči.

Hrách na zeď házeti

V neděli před 23:00 hodinou motorizovaná hlídka PCO zjistila při kontrole v Rybářích řidiče, který usedl za volant pod vlivem návykových látek. Třiatřicetiletý muž z Nejdku byl strážníky pro podezření ze spáchání trestného činu předán Policii ČR. O podobných případech vás informujeme bohužel se železnou pravidelností. V tomto případě se navíc jednalo o osobu, která před pár dny opustila bránu věznice.

Co mají všechny případy společného? Všímavost strážníků.