Útěk od nehody nevyšel

11.02.2019

Chybovat je lidské, přesto se stále více setkáváme s tím, že přiznávat chybu se v dnešní době příliš nenosí. Podobně to měli čtyři mladíci, kteří ujeli od nehody. Smůlou pro ně bylo, že celý incident viděl strážník MP v civilu. Ten okamžitě zavolal kolegům ve službě a akce mohla začít.

V pátek krátce pře desátou hodinou večerní na Krušnohorské ulici narazilo motorového vozidlo do dvou zaparkovaných aut. Řidič na nic nečekal a z místa ujel. Strážník v civilu však událost viděl a sledoval další počínání osádky vozidla. Řidič na odjezdu vysadil tři spolujezdce, kteří zaběhli do jednoho z věžáků a sám pokračoval v jízdě.

Hlídka na místě po příjezdu našla obě nabouraná vozidla a vydala se do označeného domu, kde po chvíli pátrání povedené trio nalezla. Mladíci z Karlových Varů ve věku 20-21 let museli vyčkat na příjezd dopravních policistů a zároveň na pokyn strážníků zavolali i svého kamaráda. Devatenáctiletý řidič z Chodova se po chvíli na místo skutečně dostavil, přičemž na vozidle byly patrné známky po kolizi. Orientační zkoušky na přítomnost alkoholu a omamných látek byli negativní. Po ztotožnění poškozených, tedy majitelů nabouraných vozidel, byl celý případ předán Policii ČR.

Neuteklo ani deset hodin a strážníci předávali kolegům z PČR dalšího "ptáčka". Tentokrát se jednalo o patnáctiletého problémového mladíka z Tuhnic, který byl hledán policií. Velkou zásluhu na zadržení osoby měli asistenti prevence kriminality. Mladík byl převezen rovnou na obvodní oddělení PČR.