Uplynulý týden pohledem strážníků

19.11.2018

 

V uplynulém týdnu měli strážníci opět pestrou práci a o zajímavé situace nebyla nouze. Ve středu 14. listopadu krátce před 18:00 hodinou se na městskou policii obrátil o pomoc invalidní občan, který uvízl na svém el. vozítku na Západní ulici. Vozík prostě vypověděl poslušnost. Strážníci situaci vyřešili rozšířením použitelnosti sanitního vozu sloužícího pro přepravu opilců na PZS. Pána prostě naložili i s vozíkem do vozu a přepravili jej do místa bydliště. Kde je ochota, cesta se vždy najde.

V pátek 16. listopadu po 17:00 hodině oznámil asistent prevence kriminality (APK), že na dolním nádraží našel patnáctiletou dívku pod vlivem alkoholu. Strážníci prověřili stav a jelikož nebyla dívka ohrožena na zdraví, byla předána přivolanému otci. Chování dívky však bude mít dohru u orgánu sociálně právní ochrany dětí, kam byl případ předán.

V sobotu 17. listopadu krátce po začátku denní směny si hlídka městské policie všimla na ulici TGM ženy, která zkolabovala. Strážníci ženu uložili do stabilizované polohy, uvolnili ji dýchací cesty a jelikož si stěžovala na bolesti hlavy a zvracela, byla okamžitě na místo  přivolána rychlá zdravotnická pomoc, která si šedesátiletou ženu z Karlových Varů převzala do péče.   

Stejná hlídka v 15:30 hodin řešila oznámení o krádeži v herně, když ji kontaktovala obsluha s oznámení, že si neznámý mladý muž přisvojil cizí lístek na výběr peněz. Poté co jej obsluha odmítla vyplatit, muž spolu s přítelkyní urychleně hernu opustil a nastoupil do autobusu. Popis muže a číslo linky MHD nasměrovalo hlídku k Tržnici, kde se jí skutečně podařilo dvojici vypátrat. Osmadvacetiletý muž z Chodova se k činu doznal a jelikož se jedná o recidivistu, byl případ postoupen ke správnímu orgánu.     

Se začátkem noční směny byla motorizovaná hlídka vyslána do Armády spásy, kde si jeden z klientů evidentně nevážil nabízených služeb a navíc si pokoj zaměnil s toaletami. Jeho jednání nezůstalo bez odezvy, když jej strážníci na žádost obsluhy vykázali a za protiprávní jednání mu uložili návdavkem i pokutu.

V neděli 18. listopadu krátce před 19:00 hodinou obdržela MP oznámení, že v Drahovicích u obchodního domu nakládá muž do vozidla nákup a z jeho pohybů má oznamovatelka dojem, že je pod vlivem alkoholu. Strážníci na místě skutečně našli vozidlo s řidičem, který seděl na sedadle v nepřirozené poloze.  Jak se později ukázalo, muž měl zdravotní obtíže, což se nakonec obešlo bez zásahu zdravotníků. Strážníci po dohodě s mužem kontaktovali rodinu, která se na místo dostavila a o příbuzného se postarala.