1

Týden ve znamení pomoci

Bylo úterý po půl dvanácté, když na operačním středisku městské policie zazvonil telefon, který s sebou přinesl naléhavou žádost o pomoc. Oznamovatelce totiž spadla při procházce městem hůl do řeky. I s touto nesnází si však dokázali karlovarští strážníci poradit. Není to totiž poprvé. Vyslaná hlídka vyjela k místu, kde se měla nezbedná hůl nacházet, tedy kousek za Festivalovým mostem a za pomoci slaňovací techniky ji strážníci vytáhli ven a předali šestaosmdesátileté majitelce. 

Ve středu dopoledne vyjeli strážníci na žádost operátora záchranné služby do budovy soudu, kde se se zdravotními potížemi potýkal teprve několika týdenní novorozenec. Ten přestal dýchat. Naštěstí byl na místě člen justiční stráže, který poskytl dítěti první pomoc tím, že mu zaklonil hlavičku a tak začalo opět samo dýchat. Strážníci na místě počkali do příjezdu posádky záchranné služby, která si dítko převzala do péče a poté z místa odjela.

V pondělí po osmé hodině večerní a pak také včera několik minut před osmnáctou hodinou, vyjeli strážníci na pomoc starším lidem, kteří upadli, nedokázali se sami zvednout, ale zvládli si přivolat pomoc. Obě nezraněné osoby strážníci zvedli, položili zpět lůžko a zase odjeli.