alkohol

Týden ve znamení alkoholu

Krátce po úterním poledni dorazilo na naše operační středisko zvláštní oznámení. Na požadavek, týkající se odtahu vozidla bránícího v užívání garáže, jsou strážníci zvyklí, ale že by pro stejný účel řešili i bezdomovce? Ano, to se opravdu stalo v centru města, a jelikož alkoholem nasátý muž nebyl schopen chůze, natož komunikace, strážníci s nařízením „odtahu“ vůbec neváhali a přivolali na místo posádku záchranné služby. Muž byl po vyšetření, s více jak třemi promilemi, převezen rovnou na protialkoholní záchytnou stanici. 

Obdobně pak dopadl i bezdomovec na Sokolovské ulici o pár hodin později. Sice nebránil v užívání garáže, ale dostal se do stavu, že nebyl schopen policejní hlídce ani dýchnout a tak byl opět vznesen požadavek na další „odtah“. 

Popravdě řečeno, s příchodem sluníčka bylo tento týden podobných případů více. Hlavní aktéři této smutné komedie se činili, pod tři promile měl málo kdo z nich. Vrcholem byla hodnota převyšující osm promile z minulého čtvrtka, kdy během tří hodin strážníci na Sokolovské a poté i na Varšavské ulici řešili oznámení týkající se dvou nemohoucích bezdomovců. Dlužno dodat, že se o naměřenou hladinu spravedlivě podělili, každý z nich nadýchal čtyři promile plus a oba skončili v rukou zdravotníků. 

Trochu humornější případ na nás čekal v neděli ráno, kdy strážníci vyjížděli do jednoho z karlovarských hotelů. Host nemohl sehnat personál a tak se obrátil na městskou policii s oznámením, že na chodbě spí bezdomovec. Realita byla značně jiná. Jednalo se o hosta, který se nemohl večer dostat do pokoje a tak si ustlal na chodbě. V čem byl zádrhel? Jeden pokoj hotel pronajal hned dvakrát, a kdo pozdě chodí …

Podobných týdnů mají strážníci dvaapadesát do roka, jen tentokrát jsme se pokusili na dlouhodobý problém českých měst podívat trochu s nadhledem.