Týden jako každý jiný...

10.09.2018

Během předešlého týdne se strážníci určitě nenudili. Kromě zadržení tří osob podezřelých ze spáchání trestného činu, řešili 262 přestupků, provedli 234 cílných kontrol a stihli také odklízet injekční stříkačky nalezené na území města. Těch od začátku roku odklidili již 40. Převozy na protialkoholní záchytnou stanici byly pouze dva, celkové číslo však již atakuje hranici 150 převozů. V závěru týdne se navíc podíleli na opatření k akci "Festival světla". Rozsah činnosti strážníků je přitom velmi široký, od září jim opět přibyla kontrola na vybraných přechodech u škol, kterou budou vykonávat po celý školní rok. Dva případy si závěrem více přiblížíme.

Dnes krátce po 3:00 hodině ranní si motorizovaná hlídka při kontrole Staré Role všimla neosvětleného vozidla. Orientační dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu v dechu se ukázalo, že čtyřiačtyřicetiletá řidička z Nové Role před jízdou notně požila, neboť se na displeji objevila hodnota 2,1 promile. To se pak na osvětlení rychle zapomene. Žena byla předána policistům a připojila se tak k celé řadě řidičů, kteří usedají za volant pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Začátkem týdne to byl muž pod vlivem marihuany a se zákazem řízení k tomu.

Vrátíme-li se svodkou trochu zpět, pak narazíme na případ pomoci čtyřiadevadesátileté ženě, které se v sobotu dopoledne zmateně pohybovala po Drahovicích. Paní, která údajně trpí Alzheimerem však měla štěstí, že narazila na ženu, jež nebyla lhostejná a neváhala přivolat na místo strážníky. Ti se o ženu postarali a v pořádku ji dopravili do domu s pečovatelskou službou, kde ji předali recepční. Předešlé malé pátrání za pomoci kolegů z Policie ČR slavilo úspěch.