Týden: alkohol, drogy, nelegální pobyt, vloupání a zase alkohol

29.09.2020

Podala alkohol nezletilému

V pondělí 21. září 2020 kolem 19:00 hodiny přijalo operační středisko informaci o skupince popíjející mládeže ve Staré Roli. Hlídka na místě zjistila, že čtyřčlennou skupinku tvořily dvě dospělé osoby a dvě osoby mladší 18 let. Přestože devětapadesátiletá žena tvrdila, že alkohol dětí nepijí, v případě 14letého chlapce byl opak pravdou. Chlapec nadýchal téměř 1 promile alkoholu. Jak se následně ukázalo, alkohol mu podala právě dotyčná žena.

Vzhledem k povaze přestupku byl případ postoupen ke správnímu orgánu a chlapce si převzala jeho matka.

 

Strážníci a policisté dostali muže jak na podnose

V pět hodin ráno, ve středu 23. září vyrazila hlídka na oznámení o vloupání do skladu na Dolní Kamenné. Oznámení učinil řidič kamionu, který zároveň pachatele ve skladu uzavřel. Strážníci si tak sedmadvacetiletého muže z Ostrova vyzvedli i s lupem doslova jak na podnose a stejným způsobem jej předali pro podezření ze spáchání trestného činu policejní hlídce.

 

Bonus nad rámec

Neděle se ještě pořádně ani nerozběhla a strážníci si připsali skvělý zásah. V 0:45 hodin si na Sokolovské všimli vozidla, které bez zapnutých světel a na prázdném kole projíždělo kolem. Strážníci vozidlo zastavili a kontrolou zjistili, že jeho osádku včetně řidiče tvoří čtveřice Moldavanů. Osmadvacetiletý řidič navíc při kontrole nadýchal 1 promile alkoholu.

Bonusem za všímavost hlídky byl fakt, který se ukázal při předání případu Policii ČR. Všichni muži se na území našeho státu nacházeli nelegálně.

Neutekly ani dvě hodiny a strážníci policistům předávali další případ alkoholu za volantem. Tentokrát pětačtyřicetiletý řidič z Rotavy kontrolovaný v městské části Rybáře odmítl orientační dechovou zkoušku s tím, že ji nevěří a chce absolvovat odborné lékařské vyšetření, protože snědl švestkový knedlík.

 

Do třetice problémy za volantem

Výživná neděle z pohledu řidičů, kteří usedli za volant ve stavu, který jim toto zapovídá. Strážníci v Rybářích kontrolovali řidiče, který hned sdělil, že nevlastní řidičské oprávnění a nemá vysloven zákaz řízení. Tento dovětek a nervózní chování pětadvacetiletého muže z Karlových Varů iniciovalo orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a následně i orientační kontrolu na přítomnost návykových látek. Nejenže druhá zkouška byla pozitivní, ale při předávání řidiče policistům pro podezření ze spáchání trestného činu ještě vyplynulo na povrch, že je v zákazu řízení.

Tímto strážníci uzavřeli nedělní účet tří hříšníků za volantem v rozmezí devíti hodin.