auto

Triple výjezd na „záchytku“ v rozmezí několika hodin

Triple výjezd na „záchytku“ v rozmezí několika hodin

I přes to, že rajonem strážníků je lázeňské město, během dnešní noci se v něm moc neohřáli. Celý kolotoč začal po desáté hodině večer, kdy operátor Policie ČR požádal o převoz osoby do sokolovské protialkoholní záchytné stanice. Nepřízeň osudu se žena rozhodla „zapít“ poměrně notnou dávkou alkoholu. Provedená orientační dechová zkouška naměřila hodnotu přes dvě promile. Situace byla o trochu složitější, neboť opilá žena, která nebyla schopná kontrolovat své chování, byla na invalidním vozíku. Celou událost strážníci ukončili příjezdem zpět do katastru města několik málo minut před půlnocí. 

S příchodem jedné hodiny ranní se na operačním středisku městské policie opět rozezněl telefon od Policie ČR s žádostí o další převoz osoby na „záchytku.“ Strážníci vyjeli na místo a od policistů si převzali ženu, která pod vlivem alkoholu chtěla vyskočit z okna. A tak hlídka na nějakou dobu opět opustila katastr města. 

Třetí žádost o převoz osoby na „záchytku“ dorazila několik minut po jedné hodině ráno tentokrát z oddělení Emergenci karlovarské nemocnice. A tak po půl třetí ráno, kdy se strážníci vrátili z druhého převozu zpět do Karlových Varů, vyrazili rovnou směr nemocnice. Tam si od personálu převzali muže, který byl pod vlivem alkoholu agresivní, ohrožoval sebe i své okolí. I on se ze svého jednání vyspal na lůžku protialkoholní záchytné stanice. 

Tímto třetím převozem naštěstí skončil celý kolotoč, který ale strážníky zaměstnal téměř na celou noc. 

Na závěr přidáme trochu čísel.

Za loňský rok provedli strážníci celkem 113 převozů, ale pouze 36 z nich pochází z vlastní činnosti, zbytek převozů byl realizován na žádost Policie ČR, nebo ZZS. Více jak 194 hodin strávili strážníci díky převozům na záchytnou stanici mimo katastr města.