Střípky z výkonu

26.07.2021

Kombinačky se občas hodí i policii. Městská policie sice není správcem dětských hřišť, ale mnohdy reaguje i na podobná hlášení, která obdržela v pátek v poledne. Na dětském hřišti v Moskevské ulici byl nalezen povytažený vrut bez hlavy, o které se mohlo lehce některé z dětí zranit. Strážníkům se podařilo na místě vrut vytočit, takže další technické podpory již nebylo potřeba.

Močení na veřejnosti ocenili pokutou. Strážníci v sobotu krátce po 5 hodině ranní, na popud kolegů z operačního střediska, kteří na kamerách zachytili devětatřicetiletého muže močícího před jedním z klubů v Jaltské ulici, udělili pokutu. Potřeba je to lidská, ale určitě by se neměla odehrávat přímo na komunikaci a ještě pod policejní kamerou. Uvedená lokalita policejní složky zaměstnává v poslední době více než je zdrávo.  

Strážníci zachránili kolo. V sobotu dopoledne strážníci při jedné z četných kontrol Sokolovské ulice narazili na muže vedoucího horské kolo. Již na první pohled bylo jasné, že tyto dva subjekty k sobě nepatří. Kontrolou, v níž podezření vyústilo, strážníci zjistili, že pětatřicetiletý muž z Prahy skutečně není vlastníkem kola a dle jeho tvrzení jej našel někde u kostela. Vzhledem k orientační ceně kola nad 20 tis. Kč strážníci předali věc Policii ČR a v rámci součinnosti přepravili kolo na jejich služebnu. Zdali se jedná o krádež anebo zamlčení nálezu bude předmětem šetření, na vlastníka kola se ale usmálo štěstí.

Sokolovská ulice je v kurzu. Další případ se odehrál v neděli odpoledne, kdy strážníci zasahovali na podnět řidiče MHD, který byl napadán cestujícím. Dvaašedesátiletý muž, strážníkům dobře známý, neakceptoval výzvu řidiče k opuštění autobusu, neboť neměl jízdenku. V duchu hesla, že nejlepší obranou je útok, se do něj nelichotivě pustil, v čemž pokračoval i vůči přivolané hlídce. Strážníci však tolik pochopení pro okázalé vystoupení neměli. Muže z autobusu vykázali a protiprávní jednání ohodnotili pokutou ve výši 5 tis. Kč.