Střípky z výkonu

18.05.2018

"Zaracha" řešil po svém

Nedávno řešili strážníci kuriózní případ, kdy na tísňové lince 156 oznamovatel uvedl, že jej matka omezuje na svobodě a zavřela ho doma. Zvláštní oznámení strážníci prověřili, aby zjistili, že 15tiletý chlapec odmítl matce doma pomoci a ta mu za trest zakázala jít s kamarády ven. Místo sebereflexe mladík zavolal strážníky, kteří k jeho překvapení dali matce zapravdu. Závěr ať si každý čtenář udělá sám, ale tady už opravdu není svět úplně v pořádku.   

O zdravotní péči evidentně nestojí

Ve středu 16. května řešili strážníci služby PCO oznámení o polonahém muži, který chodí v půl třetí ráno po městě bos a bez trika a chová se divně. Třiatřicetiletý bezdomovec byl v obličeji žlutý a na ruce měl stopy po kanyle. Strážníci muže, který nechtěl komunikovat, jen si stěžoval na nevolnost, předali zdravotníkům. Krátce po 19 hodině se na OPIS MP obrátil personál nemocnice, že pacient opakovaně utekl. Informace předaná hlídkám měla rychlou odezvu a muž byl do nemocnice dopraven během 40 minut.

Ze zahrady rovnou na záchytku

Převozy na protialkoholní záchytnou stanici jsou denním chlebem strážníků. Nejčastěji se jedná o případy, kdy osoby na veřejném prostranství obtěžují ostatní, jsou agresivní anebo jsou ve stavu, kdy ohrožují sebe. Ve čtvrtek po "noční" hodině řešili strážníci oznámení ve Staré Roli, kde se měla na zahradě pohybovat neznámá žena. Kontrolou bylo zjištěno, že jde o známou firmu, čtyřiatřicetiletou ženu z Chodova, která vzhledem k více jak 3 promile alkoholu neměla vůbec tušení, kde se nachází.