1

Strážníky zaměstnávají opilé povalující se osoby

Během několika dní vyjížděli strážníci k osobám, které se povalovaly na různých místech po městě. A s některými se hlídka potkala i opakovaně.

Například v pondělí vyjeli strážníci po třetí hodině odpoledne k dolnímu nádraží, kde vedle stánku se zeleninou ležel na zemi lehce podnapilý osmatřicetiletý muž. Ten byl strážníky probuzen a po rozhovoru s hlídkou se vydal neznámo kam. Pouze o pár hodin později si všímavý oznamovatel povšiml ležící osoby u čerpací stanice v městské části Rybáře. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se jedná o tu stejnou osobu, která se povalovala vedle stánku na dolním nádraží. Muž s hlídkou komunikoval, posadil se na lavičku a jelikož se nedopouštěl žádného protiprávního jednání, hlídka z místa opět odjela.  

Pondělí do třetice. Na žádost operátora záchranné služby byli strážníci kolem páté hodiny odpoledne vysláni do městské části Bohatice k převozu podnapilé osoby na Protialkoholní záchytnou stanici. Muž byl natolik pod vlivem alkoholu, že nebyl schopen ovládat své chování a není se také čemu divit. Orientační dechová zkouška provedená hlídkou Policie ČR, naměřila hodnotu přes čtyři promile alkoholu. Jedna osoba tak stihla zaměstnat záchranáře, policisty i strážníky.  

V úterý kolem půl čtvrté odpoledne vyjeli strážníci k opilému muži, který ležel na chodníku před jednou z restaurací v centru města. Orientační dechovou zkoušku nebyl sedmdesátiletý muž schopen vykonat a po prvotním vyšetření posádkou přivolané záchranné služby bylo rozhodnuto o převozu do nemocnice k dalšímu vyšetření.   

 

Ve středu po půl druhé odpoledne vyjela hlídka opět na dolní nádraží. Jak uvedl výpravčí na nástupišti na lavičce už dvě hodiny spal muž. Strážníci třiapadesátiletého lehce opilého muže probudili, ten ležící polohu vyměnil za sedící a po krátké konverzaci hlídka zjistila, že se chystá nejbližším vlakem odjet domů.