Strážník Pavel Dawidko se podílel na záchraně ženy

16.12.2020

Strážník městské policie Pavel Dawidko je tak trochu univerzál. Stabilně je zařazen na oddělení prevence kriminality, takže se s ním setkávají převážně děti v rámci přednášek a akcí pořádaných MP. Dlouhá léta však Pavel vypomáhá také ve službě PCO, je-li třeba z důvodu personálního nedostatku doplnit výkon služby.

V současné době při omezení činnosti oddělení prevence kriminality byl do této služby převeden na delší dobu. To že je platným členem hlídky prokazuje opakovaně. Nedávno i díky svým znalostem s kolegy dohledali skupinku dětí, která se na Růžovém vrchu bavila tím, že házela vajíčka po projíždějících autech. Dlouhodobá dílčí práce slavila úspěch a po projednání u ředitele školy je po problému. Mnohem zásadnější situaci ve výkonu Pavel zažil 12. prosince krátce po 16 hodině, kdy s kolegy vyjel na oznámení týkající se ženy, jež chce skočit v Doubí z mostu.

Strážníci na místě přítomným kolegům z PČR poskytli asistenci, usměrňovali dopravu a jeden z nich se zapojil přímo do záchrany. V nestřeženém okamžiku, z jedné strany policista a z druhé strážník Dawidko přelezli zábradlí, načež se jim podařilo ženu zachytit a s pomocí dalších policistů ji přetáhnout přes zábradlí do bezpečí. Hlídka pořádkové služby MP převezla dotyčnou na protialkoholní záchytnou stanici s tím, že po vystřízlivění skončí v rukou odborníků.

Mimochodem, strážníci preventisté v našem kraji využívají na základních školách pracovní sešit Notes strážníka Pavla. Dobrá předloha, nemyslíte :-).