foto

Strážníci se o víkendu nenudili

Náročnou noční službu měli strážníci městské policie v uplynulém víkendu a to hlavně ze soboty na neděli. Vše začalo po 23 hodině večerní žádostí záchranné služby o asistenci u opilce, který byl nalezen u terminálu MHD. Hlídka u něj provedla orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,69 promile. Vzhledem k poranění v obličejové části byl za přítomnosti naší hlídky převezen do Karlovarské krajské nemocnice.

O pomoc žádal chvíli po půlnoci muž, který si prostřednictvím hlasového zařízení u služebny MPKV stěžoval operátorovi, že ho bolí různé části těla a chce zavolat záchranku. Přání mu bylo splněno. Než záchranná služba dorazila, provedli strážníci u dotyčného test na přítomnost omamných látek s pozitivním výsledkem na metamfetamin. Posádka RZS si muže převzala a odvezla do nemocnice.

V půl druhé ráno už zase byli strážníci k ruce Policii ČR, když v rámci součinnosti působili v Jaltské ulici hlavně preventivně z důvodu většího počtu osob. V uvedené lokalitě strážníci zasahovali nad ránem ještě jednou, když dle oznámení měl vyhrožovat smrtí a fyzickou likvidací několika návštěvníkům devětadvacetiletý muž v jednom ze zdejších klubů. Muže odpovídajícímu popisu, označeného za agresora chtěla hlídka ztotožnit. Ten však spolupracovat nechtěl, OP nepředložil, na opakované výzvy nereagoval. Odhodlání nespolupracovat mu vydrželo do použití donucovacích prostředků za účelem předvedení ke zjištění totožnosti. Dotyčný se dopustil přestupku proti veřejnému pořádku tím, že neuposlechl výzvy úřední osoby a rovněž přestupku proti veřejnému soužití tím, že verbálně napadal návštěvníky klubu a vyhrožoval jim újmou na zdraví. Strážníci se tradičně o víkendu skutečně nenudili.