Strážníci se nenudí

04.03.2019

V sobotu 2. března motorizovaná hlídka PCO při preventivní odpolední kontrole v okolí kostela Sv. Urbana narazila na tři mladíky, přičemž dva z nich podpírali třetího, který nebyl schopen samostatné chůze a jevil známky silné opilosti. Chlapci se při spatření hlídky snažili místo rychle opustit, ale vzhledem k okolnotem měli smůlu, byli příliš pomalí. Čtrnáctiletý hoch z Karlových Varů nadýchal 1,8 promile, načež byla na místo přivolána zdravotnická služba, která jej převezla do nemocnice. Případ byla předán na místně příslušný odbor sociálně právní ochrany dětí k dořešení.

V ten samý den v půl deváté večer strážníci služby PCO si při kontrole Drahovic všimli vozidla, které řídila osoba, o níž věděli, že jí byl vysloven zákaz řízení. Všímavost strážníků se vyplatila a pětatřicetiletý muž z Klášterce byl předán Policii ČR pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

V neděli 3. března v dopoledních hodinách hlídka z prvního případu narazila při kontrole Dvorů na třicetiletého řidiče z Prahy, který usedl za volant pod vlivem návykové látky. Řidiče strážníci předali policistům včetně plynové pistole, nože a mačety, které měl ve vozidle.