Strážníci pomáhali seniorce

26.01.2017

Ve středu večer přijalo operační středisko MP telefonát se žádostí o pomoc. Seniorka uvízla ve vaně a nemohla se bez pomoci dostat ven. Mobil naštěstí měla u sebe a tak zavolala sousedce a ta ve 22:00 hodin zburcovala městskou policii. Podobné případy řeší strážníci poměrně často a tak vědí, že největším problémem bývá přístup do bytu, což se potvrdilo i v tomto případě. Sousedka bohužel klíče od bytu neměla, a tak již strážníci zvažovali přivolání hasičů, když si všimli pootevřeného okénka u spižírny. Nejútlejší strážník byl poté vybrán, aby se okénkem protlačil do bytu. Naštěstí neuvízl, takže dvojí záchrana nebyla potřebná, do bytu vlezl a zpřístupnil jej kolegům, kteří za účasti nezúčastněné osoby pomohli seniorce z vany.

Zdravotní stav ženy byl naštěstí dobrý, zákrok netrval dlouho a byl úspěšný. Dokonce nemuselo dojít ani k poškození majetku vstupem do objektu.

Jak ukazují fotografie z jiného případu, strážníci si skutečně dokáží operativně pomoci a do bytu se dostat i za pomocí slaňovací techniky.