Strážníci pomáhali

09.12.2020

Na podnět řidiče MHD vyjeli strážníci na konečnou linky č. 5, kde pravděpodobně vinou požití většího množství alkoholu upadla na zem vystupující žena. Strážníci na místě skutečně našli na trávníku sedět ženu, která byla i přes alkoholové opojení schopna komunikovat. Jelikož nedošlo ke zranění, hlídka zjistila telefonní kontakt na manžela, kterému posléze ženu předala. O reakci muže se již v záznamu strážníci nezmiňují.   

Druhý podnět k výjezdu hlídky přišel od občana po 16:00 hodině. Ve Staré Roli si totiž všiml staršího promočeného a zmateného muže. Strážníci na místě zjistili, že devětašedesátiletý muž si zkracoval cestu domů kolem rybníka a sklouznul do něj. Vzhledem k podchlazení a drobným odřeninám byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba. Devětatřicetiletý oznamovatel nejenže nebyl lhostejný k druhému, ale navíc poskytl i termo folii k zahřátí muže, kterého si poté převzali zdravotníci. Strážníci po dohodě převezli věci, které měl zraněný muž u sebe do místa bydliště a předali je rodině.

Dovětek ke včerejší zprávě

Včera jsme Vás informovali o případu ženy, kterou strážníci kontrolovali v Tuhnicích a z důvodu podezření na požití návykových látek při řízení motorového vozidla ji předali policistům. Neuběhlo ani 24 hodin a setkání se opakovalo, tentokrát v Rybářích. Sedmatřicetiletá řidička pro změnu nemohla předložit řidičské oprávnění, neboť jí ho den předtím odebrali policisté a tak byla opět předána hlídce Policie ČR.