Strážníci opakovaně pomáhali zvěři

03.04.2018

Několik záchranných misí realizovali karlovarští strážníci ve prospěch srn, které zabloudily do města a následně se dostaly do nějaké pasti. Zatímco tři případy strážníkům příliš práce nedaly a vystačili se zručností, ten čtvrtý byl výrazně náročnější.

Ve čtvrtek 29. března dopoledne přijala MP oznámení, že na Zámeckém vrchu spadla srna do oploceného prostoru a nemůže ven. V tu chvíli začala mise na záchranu srny, která měla dvě možnosti. Přeskok plůtku po němž by následoval pád z osmimetrové výšky anebo to nechat na strážnících. Ti zavolali své kolegy ze služby PCO a rovněž strážníka odchytáře, který připravil vakcínu k uspání zvířete. Hlídka PCO následně slanila a srnu uspala. Strážníci si vyžádali rovněž pomoc zaměstnanců Správy lázeňských parků, kterým zvíře, poté co jej upevnili do evakuačního vaku a vytáhli, předali k dalšímu opatření. Srna putovala k veterináři na ošetření. Výškové práce patří mezi odbornost, kterou strážníci služby PCO využívají primárně k záchraně nebo pomoci lidem, ale dá se využít i v podobných případech.  

fota 20_záchrana 01-05

 

O dva dny později, tedy 1. dubna dopoledne zase strážníci reagovali na oznámení, že na Kr. Jiřího je srna zaklíněná do plotu. Strážníkům se podařilo srnu vyprostit, aby se mohla vrátit zpět do volné přírody. Možná to byla ta samá, kterou jiná hlídka po půlnoci vyháněla z komunikace na Zámeckém vrchu zpět do lesa.

fota 20_vyproštění 1-3