1

Strážníci kontrolovali mladistvé i vjezd do lázeňského území a pěších zón

Na páteční večer připravili strážníci několik akcí, které byly zaměřené nejen na dopravu, ale i na osoby mladší osmnácti let pod vlivem alkoholu.

První, dopravně bezpečnostní akce byla zahájena po sedmé hodině večer a týkala se oprávněného vjezdu vozidel do lázeňského území a také pěších zón. Při dopravní kontrole, která trvala do půlnoci, bylo hlídkami zachyceno pětadvacet řidičů nerespektujících dopravní značení a výše uložených pokut přesahovala částku třináct tisíc korun.

Druhé, poněkud závažnější akci se věnovali strážníci po půlnoci. Jejich kroky vedly do jednoho z podniků v centru města a cílem byla kontrola zaměřená na podávání alkoholu mladistvým. V provozovně přeplněné bavícími se lidmi byly strážníky zkontrolovány všechny osoby mladší osmnácti let a z celkového počtu patnáct jich bylo čtrnáct pod vlivem alkoholu. Nejvyšší hodnota byla naměřena u šestnáctileté dívky, ta nadýchala přes 1,6 promile. V současné době probíhá společně s Policií České republiky vyhodnocení akce, zejména za účelem určení právní kvalifikace a veškeré podněty z kontroly byly prostřednictvím Systému včasné intervence předány Odboru sociálně-právní ochrany dětí.

Vzhledem ke zjištění se budou kontroly s tímto zaměřením opakovat.