1

Sportovní den s Ajaxem a strážníkem Pavlem

Některým rodičům se včera děti vrátily domů trošku „vylepšené“ o otisky kulatých razítek.

Během dopoledne se v Centru zdraví a bezpečí konal, ve spolupráci s Policií ČR, Asociací záchranný kruh a BESIPEM, Sportovní den s Ajaxem a strážníkem Pavlem. Tato akce byla určená pro žáky třetích a čtvrtých tříd základních škol z Karlovarska, kam pravidelně v rámci přednášek docházejí jak policisté, tak strážníci z oddělení prevence. Pro školáky bylo připraveno celkem jedenáct stanovišť, kde byli po splnění úkolu označeni zdravotně nezávadným razítkem.

Dětičky si mohly vyzkoušet foukání narkotizační foukačkou, určenou pro odchyty zvířat, poměřily síly u přetahování lana, skákaly v pytlích, skládaly puzzle, házely na cíl létajícím talířem, vyzkoušely si chůzi s opileckými brýlemi, připomněly si význam dopravních značek, povinnou výbavu jízdního kola, osvěžily si poskytnutí první pomoci, navlékly se do výstroje a odpovídaly na ukryté otázky, či plnily úkoly u kola štěstí. S nadšeným výrazem sledovaly ukázku zadržení nebezpečného pachatele služebním psem Policie ČR i zásah strážníků proti opilému muži narušujícímu veřejný pořádek. Pro všechny malé sportovce měli strážníci i policisté připravené odměny. Z úsměvů dětí na tváři, jsme celkem přesvědčeni o tom, že se jim sportovní den líbil a i počasí vyšlo na jedničku.

Na průběhu sportovního dne se podíleli i asistenti prevence kriminality a za spolupráci bychom také rádi poděkovali žákům ze Střední pedagogické školy Karlovy Vary, kteří se jako vždy aktivně zapojili a byli při ruce!