Sobotní noc plná alkoholu....a bobr návdavkem

14.11.2017

V sobotu krátce před 22 hodinou přijali strážníci oznámení, že silně opilá žena si ustlala na lavičce na dopravním terminálu ve Varšavské ulici. Strážníci na místě nalezli pětačtyřicetiletou ženu ze Sadova, která vzhledem ke svému stavu byla převezena do Sokolova na PAZS. V téměř stejný čas řešila druhá hlídka v Sedleci oznámení na dalšího opilce. Třiašedesátiletého muže s úředním pobytem na karlovarském magistrátu se však hlídce podařilo probrat a dubl pobyt na záchytce se tak nekonal. Od začátku roku strážníci zajistili převez již 157 "klientů".

Po půlnoci přijali strážníci stížnost z Tuhnic na rušení nočního klidu v ulici Brigádníků. Na rozdíl od nedaleké restaurace se jeden z nájemníků panelového bytu rozhodl nezavírat a společně s kamarády pokračoval v mejdanu. Přivolané hlídce se podařilo po delší chvíli na třiatřicetiletého majitele bytu dobouchat. Zásah hlídky sice vedl k vypnutí hudby, ovšem po krátkém setrvání na místě byla opět svědkem jejího zapnutí a tím i pokračování v rušení nočního klidu. Majitel bytu byl strážníky postoupen ke správnímu orgánu pro podezření z rušení nočního klidu, jeho dva kamarádi pak pro podezření z nevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Blížila se třetí hodina ranní a s ní přišlo další oznámení, tentokrát z centra města. V Jaltské ulici došlo k poškození dveří u jednoho z nočních podniků. Strážníci na místě zadrželi devatenáctiletého mladíka z Chodova, který si dle svých slov vybíjel vztek a vykopl dvojitou skleněnou výplň u dveří. Z důvodu podezření ze spáchání majetkového trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, které byl případ předán.

Poslední případ je spíše kuriózní a udál se až v pondělí 13. listopadu, přesto má se sobotní nocí něco společného. Alkohol je tím pojítkem. Strážníci byli vyslání ve 13 hodin do prostoru bývalých zahrádek u Dolního nádraží, kde měl neznámý muž vytahovat stromky a házet je do řeky. Strážníci na místě zjistili od svědků popis muže a směr jeho odchodu. Osmačtyřicetiletý Rakušan byl hlídkou zastižen ve Varšavské ulici. Zde strážníkům sdělil skutečně originální důvod svého počínání. Láska k bobrům mu vnukla potřebu házet stromky do vody, neboť dřevo bobři milují. Hlavním důvodem bude spíše množství vypitého alkoholu, neboť orientační dechovou zkouška prokázala téměř 2 promile alkoholu v dechu. Muž skončil na protialkoholní záchytné stanici.