Službu zakončil fyzický útok na strážníka

12.01.2018

Na včerejší službu nezapomene pětapadesátiletý strážník.

Nejprve před 14:00 hodinou si součinnost jeho a kolegy vyžádala zdravotní záchranná služba, když potřebovala umístit na protialkoholní záchytnou stanici opilou Němku. Ta se totiž v jednom z karlovarských hotelů uvedla do stavu, že nebyla schopna pohybu. Tři promile jsou tři promile. Variantu, že by se o ni postaral manžel, který s ní byl na hotelu ubytován, zdravotníci vyloučili, neboť na tom nebyl o nic lépe. Žena tak vyměnila hotel za "hotel".

Krátce před 18:00 hodinou, s blížícím se koncem služby, stejná hlídka vyrážela na prověření oznámení do Staré Role na ulici Závodu Míru. Dle oznamovatelky se na místě měl nacházet muž, pravděpodobně pod vlivem nějaké návykové látky, který okopával auta a choval se podivně. Hlídka dorazila na místo a než stačila zastavit auto, muž otevřel zprudka dveře tak, že promáčkl blatník u služebného vozidla. Po vystoupení z vozidla bylo z jednání patrné, že je pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Zasahující strážník jej vyzval k předložení dokladů a když výzvu zopakoval, jako odpověď dostal ránu pěstí do obličeje a muž v útoku pokračoval. Strážníkům se podařilo agresivního osmatřicetiletého Karlovaráka zalehnout a přivolat na místo hlídku PCO, která následně muži nasadila pouta. Zatímco strážník byl převezen na ošetření do nemocnice, agresor putoval do rukou Policie ČR.

V loňském roce došlo k jedinému útoku na strážníka až v září, letos hned v lednu. Od roku 2010 se jedná o 12 případ, takže podobné jednání není příliš časté, přesto lze konstatovat, že agresivita ve společnosti roste.