Služba jim utekla jako voda

08.12.2020

Pondělní noční služba začala poměrně svižně poté, co strážníci pořádkové služby při kontrole řidiče v Charkovské ulici zjistili, že řídí vozidlo bez řidičského oprávnění, které navíc nikdy ani nevlastnil. Dvaadvacetiletý mladík z Toužimi bude své počínání vysvětlovat před správním orgánem, kam byl případ postoupen. Navíc nebude sám. Z přestupkového jednání se bude rovněž zpovídat vlastník, který auto svěřil osobě nesplňující zákonné požadavky pro řízení motorového vozidla.

Sotva strážníci dořešili tento případ, obrátili se na ně kolegové z Policie ČR se žádostí o převoz osoby na protialkoholní záchytnou stanici. Muž, který nejspíš předčasně oslavil své devětačtyřicáté narozeniny, nadýchal 2,6 promile a noc tak strávil v Sokolově, z něhož se druhý den může vypravit do své domoviny v Teplé.

Ani třetí a nejzávažnější případ, který hlídka pořádkové služby během služby řešila, se netýkal Karlovaráka. Před třetí hodinou ranní strážníci kontrolovali v Tuhnicích řidičku vozidla, která sice předložila potřebné doklady, ale na základě jejího chování, vzniklo důvodné podezření na požití psychotropních látek. Sedmatřicetiletá žena z Rotavy se následně odmítla na výzvu příslušníků Policie ČR podrobit orientační zkoušce, takže ti si celý případ od strážníků rovnou převzali.