Silvestr nevybočil ze standardu

02.01.2019

Během vánočních svátků strážníci pravidelně zajišťovali převozy opilců na PZS. Nejinak tomu bylo i poslední noční službu roku 2018. Ve 20:00 hodin strážníci na žádost kolegů z PČR zajistili transport dvaapadesátiletého občana Rumunska, který nadýchal téměř 3,5 promile. Příchod nového roku oslavil muž v horizontální poloze na sokolovské záchytce.

Přibližně ve stejnou dobu jiná hlídka městské policie řešila žádost o nastartování vozidla, které odmítlo poslušnost. Služba MP, kterou občané často využívají splnila očekávání a řidička mohla odjet.

Oslavy téměř vrcholily, když 15 minut před půlnocí přijalo Krajské operační středisko HZS na linku 112 oznámení cizince o napadení na Západní ulici. Kolegové předali informaci strážníkům, kteří s nimi sdílí pracoviště a ti vyslali na místo hlídku. Strážníci situaci na místě uklidnili s tím, že agresor si příchod nové roku zpestřil pokutou uloženou v příkaze.

Do konce služby strážníci řešili drobné incidenty podnapilých osob a spolupracovali s policisty při pátrání po agresivní ženě, která měla opakovaně napadnout svoji známou před jednou z diskoték v centru města a také asistovali při řešení dopravní nehody na křižovatce ulic Moskevská a Krále Jiřího.