Rušný víkend

29.03.2016

Rušný víkend měli strážníci karlovarské městské policie. Vše začalo, když v noci, krátce před půlnocí obdrželo operační středisko informaci, že se někdo pravděpodobně vloupal do fitness v centru města. První na místo dorazil psovod, který si při kontrole vnějšího pláště objektu všiml vytržených mříží a otevřeného okna. Po příjezdu hlídky PCO byl objekt zajištěn a následně zadržen i padesátiletý pachatel z Karlových Varů. Ten byl předán přivolané hlídce PČR a objekt předán majiteli.

 V neděli v 1:45 hodin prováděla hlídka PCO kontrolu u diskotéky Brooklyn, když si povšimla jedoucího nesvětleného vozidla, které zaparkovalo u zdejší čerpací stanice. Jak už to bývá v těchto případech zvykem, hříšník na sebe poukázal sám. Strážníci provedli kontrolu pětadvacetileté řidičky, která jak ukázala dechová zkouška, byla pod vlivem alkoholu. Případ tak opět putoval k dořešení kolegům z Policie ČR.

Strážníci nejen předávali, ale také přebírali věci od PČR. Na základě koordinační dohody si nejprve v pátek odpoledne převzali na tržnici od kolegů opilce, jehož transportovali do sokolovské PAZS. Přeci jen 2,76 promile není málo. Hodinu po půlnoci ze soboty na neděli si pak převzali od PČR i druhého opilce, tentokrát ženu s téměř 2 promile alkoholu. To že strážníci absolvovali nakonec tři výjezdy mimo katastr má na svědomí třetí opilec, toho si strážníci vyzvedli v pátek v podvečer přímo v nemocnici. K loňským 100 převozům tak strážníci "úspěšně" sbírají další i v novém roce a prognózy hovoří jasně. Smutný rekord z roku 2015 určitě padne.