Rušná sobotní noc

05.02.2017

Oznámení, které přišlo ve 22:30 hod. o výtržnosti muže v Tuhnicích, odstartovalo první půlku příběhu, jehož druhou část řešili policisté. Strážníci hledali mladého muže, jenž mě dle oznamovatele na ulici křičet a převracet popelnice. Hlídce se podařilo čerstvě dvacetiletého muže i přes jeho snahu strážníkům utéct zadržet u finančního úřadu. Mladík s úředním pobytem na zdejším magistrátu uvedl, že se pohádal s matkou a byl napaden jejím přítelem, načež opustil její byt a vztek si šel vylít na ulici. Strážníci cestou operačního střediska zjistili, že na Krymské ulici již policisté projednávají oznámení matky dotyčného muže, který měl v jejím bytě demolovat zařízení, přičemž si způsobil i drobná zranění. Souběh obou případů vyústil v předání výtržníka Policii ČR. Orientační dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota alkoholu ve výši 1,67 promile.

Ve stejnou dobu kooperovaly obě policie na jiném místě města. To když policisté požádali o převoz muže, který se dopustil narušení občanského soužití pod vlivem alkoholu. Naměřená hodnota 2,27 promile předurčila další dění. Strážníci muže dopravili do Protialkoholní záchytné stanice v Sokolově.

Poslední případ spolupráce, tentokrát se ZZS přišel na řadu krátce před čtvrtou hodinou ranní. Na operační středisko se obrátila žena s žádostí o pomoc, že její muž doma upadl a ona jej sama nedokáže zvednout. Strážníci na místě ženě pomohli a doporučili vzhledem k situaci přivolat zdravotníky. Váha pacienta pak byla důvodem, že strážníci pomohli řidiči muže přemístit do sanitního vozu, aby mohl být následně náležitě ošetřen.