parkovací plocha

První festivalové zajímavosti

Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu začal v pátek psát svůj příběh a pro karlovarské strážníky to znamená nekončící nájezd návštěvníků, kteří svá vozidla velmi často zaparkují tam, kde je zrovna „místo“. To se samozřejmě nelíbí místním obyvatelům a ti doslova bombardují naše operační středisko s žádostmi o nápravu. Věřte, nebo ne, děláme, co můžeme! Kotouče do tiskárny určené pro papírky za stěračem nestíhá firma vyrábět, taky máme otlačené prsty od propisky a prošlapané podrážky od bot. Takže chválíme vzorné řidiče, kteří ve velkém počtu využívají určené parkovací plochy a pomáhají nám zachovat poslední zbytky duševního zdraví. Děkujeme! (psáno s nadsázkou)

Abychom nezůstali jen u dopravy a také u veřejného pořádku, o všem budeme ještě psát, podělíme se vámi také o jiná festivalová oznámení. To první dorazilo hned v pátek po půl šesté večer, kdy byla všímavou oznamovatelkou na Staré Louce spatřena na jedné z laviček zapomenutá kabelka. Štěstí, že ji nespatřily oči nějakého nenechavce. Vyslané hlídce se podařilo během několika minut majitelku módního doplňku dohledat a v pořádku ho předat. 

Následující večer vyjeli strážníci po osmé hodině večer do městské části Stará Role, kde měl na zemi u domu ležet muž. Jakmile hlídka dorazila na místo, zjistila, že je dotyčný viditelně zraněný, měl ošklivě odřený loket a také bouli na hlavě. U pětasedmdesátiletého muže byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,74 promile. Díky opilosti nebyl navíc schopen samostatné chůze, a jakmile dorazila přivolaná posádka záchranné služby, byl po prvotním ošetření převezen do nemocnice. Zda muž ke svému stavu přišel ve víru festivalového dění, už hlídka neupřesnila.

V neděli kolem páté hodiny odpolední se na operační středisko městské policie obrátil muž. Jeho prosba o pomoc spočívala v tom, že při odjezdu z dolního nádraží zapomnělo jedno z jeho dětí na zastávce batoh ukrývající důležité léky. Vzhledem k tomu, že se momentálně neměl jak na místo ztráty dostat, požádal o pomoc městské strážníky. Ti batoh na nástupišti našli a odvezli ho na služebnu, kde byl předán do správných rukou.