Problémy s návykovými látkami za volantem rostou

09.05.2017

Nedělní den začal krátce pro po půlnoci strážníkům notně akčně. Hlídka služby PCO vyrazila na pravidelnou kontrolu diskotéky Brooklyn, když na ulici Závodu Míru narazila na "závodníka". Vozidlo se pohybovalo po komunikaci hodně agresivně, řidič se pokoušel opakovaně dělat smyky. Jednání, které napovídalo tomu, že za volantem je závodník anebo spíše "závodník". Strážníci se pokusili předepsaným způsobem vozidlo zastavit, ale to byl podnět pro řidiče, který sešlápl plyna s pokusil se hlídce ujet. Honička po Staré Roli končila až u kompostárny, kde se řidič pokusil nabourat služební vozidlo MP a poté ujet strážníkům přes pole. Zastavil se až u závory směrem na Počerny, ale zákrok tím ještě neskončil. Strážníci po vystoupení z auta byly opakovaně řidičem atakovni, kdy se do nich pokoušel najet. Řádění učinil konec až důrazný zákrok hlídky, která pomocí teleskopického obušku rozbila okno auta a řidiče z něj vytáhla.   

Následná orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu prokázala hladinu 1,25 promile, otázkou zůstává, že se řidič neposilnil ještě nějakým dalším zakázaným stimulantem. Třiadvacetiletý Moldavan skončil pro podezření z několika trestných činů v rukou policie. Shodou okolností narozeniny slavil právě v tento den.

Ten samý den, jen na jeho sklonku si stejná hlídka strážníků ze služby PCO všimla v Nerudově ulici zaparkovaného vozidla. Vzhledem k porušení dopravních předpisů se hlídka s vozidlem otočila s cílem provést kontrolu. To byl podnět k tomu, aby Superb vystřelil a pokusil se strážníkům ujet. Krátká honička po Staré Roli skončila ve Školní ulici. Pětatřicetiletý řidič nebyl schopen předložit na výzvu strážníků žádné doklady s odůvodněním, že je nemá u sebe a řidičský průkaz má odebrán z důvodu uloženého zákazu řízení. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla sice negativní, zato následná zkouška na drogy provedená přivolanou hlídkou PČR prokázala v těle řidiče přítomnost THC, metamfetaminu a amfetaminu.

Dvě služby, dvakrát kontrola Staré Role a dva trestné činy za volantem. Pokolikáté už?