1

Proběhlo ukončení kroužku Mladý strážník  

Včera odpoledne se na služebně městské policie konalo poslední setkání dětí a strážníků v rámci kroužku „Mladý strážník“, který se ve městě konal poprvé.

Slavnostní atmosféru si užili nejen kluci a holky, kteří celý školní rok kroužek navštěvovali, ale také preventistky a někteří rodiče, kteří se na zakončení přišli podívat. Velkým zážitkem pro „mladé strážníky“ byl příchod velitele Městské policie Karlovy Vary ve slavnostní uniformě, z jehož rukou následně obdrželi osvědčení o absolvování kurzu „Mladý strážník“ a odznaky městské policie. Velitel si s dětmi povídal o tom, co je na kroužku nejvíce bavilo. Pomyslný žebříček oblíbených aktivit vedly lekce sebeobrany a ukázky skupiny PCO, psovoda či výlet do policejního muzea. Při otázce, kdo by chtěl stát strážníkem, nebo policistou se zvedl les rukou, městská policie se tak může těšit, že v budoucnu jistě doplní své početní stavy.       

Kroužek Mladý strážník bude pro velký ohlas pokračovat ve spolupráci s Domovem dětí a mládeže i dalším školním roce 2023/24. Přihlášky budou k dispozici v průběhu září, kapacita 25 dětí.

Bližší informace ještě upřesníme.