1

Případ rozkrájených rohlíků

Téměř dva týdny se zabývali strážníci problémem, který trápil obyvatele městské části Drahovice. Někdo tam totiž krmil houfy holubů pravidelně rozkrájenými suchými rohlíky v nepravidelnou hodinu. Tato informace byla po několika dnech o něco málo přesnější. Mělo k tomu docházet někdy ráno, nebo večer. A že je povalující se pečivo celkem snadná kořist, která neklade vůbec žádný odpor, rychle pochopila i banda vypasených hlodavců. Hledaná osoba byla tak trochu jako paní Columbová, všichni o ní věděli, ale nikdo jí nikdy neviděl. Do pátrací akce tak bylo tedy třeba zapojit nejen místní obyvatele, ale i další hlídky, které v místě prováděly kontroly, za pomoci „ajťáka“ byl nastaven kamerový bod, ten měli na starosti strážníci z operačního střediska. Ani tohle opatření trvající několik dní nepřineslo žádné výsledky. Až do minulého pátku, kdy byla všímavým občanem zahlédnuta žena, jak z balkonu sype pečivo ptactvu. Ta přivolaným strážníkům řekla, že opeřence z balkonu sice krmila, ale s krmením v ulici nemá nic společného a že to zcela jistě dělá známá její kamarádky, paní V.

Strážníci se tedy vydali do místa bydliště podezřelé, aby zjistili, jak se věci mají. A zatímco hlídka mluvit chtěla, paní mluvit nechtěla a nepozorovaně pozorovala strážníky. Za oknem. I přes to, že si hlídka při vstupu do bytového domu v prostoru „její“ chodby všimla tašky s pečivem pečlivě nařezaným, držela se stařenka hesla zatloukat, zatloukat, zatloukat a k celé věci uvedla, že s krmením holubů nemá také vůbec nic společného. Strážníci nevěděli, jestli mají brečet, nebo se smát. Zvolili třetí možnost. Místním šetřením od obyvatelů bytového domu zjistili, že holuby skutečně krmí paní V. Strážníci se tak opět vrátili k pravděpodobné pachatelce, která se pod tíhou všech zjištěných důkazů přiznala. Vzhledem k jejímu pokročilému věku však zachovali empatii a vyřešili přestupek pokutou ve výši několika stovek korun.

Mějte na paměti, že tito volně žijící živočichové, patří mezi přenašeče různých onemocnění a v případě, že jim budete poskytovat potravu, bude se zvyšovat i jejich počet, který navíc vede k ničení majetku. Vašeho i cizího.