Poznej město s městskou policií

13.09.2017

Strážníci z oddělení prevence již po několikáté připravili akci pro studenty oboru sociální pedagogika, kterou studují na SPgŠ, gymnáziu a vyšší odborné škole Karlovy Vary. Jak již z názvu vyplývá, cílem této akce bylo poznat město Karlovy Vary. Jako bonus si studenti vyzkoušeli fyzické testy strážníků a dozvěděli se základní informace o městské policii.

Po příchodu studentů na služebnu městské policie na ně čekala studená sprcha ve formě fyzických testů. Na zahřátí proběhla svižná rozcvička, po které si mnozí mysleli, že testy mají za sebou. To byl ale pouze začátek.  Po sérii kotoulů a hvězd se studenti konečně dočkali testů samotných, v rámci kterých museli předvést sestavu s tyčí, kliky a leh-sedy. Člunkového běhu a běhu na 1km byli ušetřeni, neboť je čekala ještě druhá, ta příjemnější část této akce.

V druhé části si každá skupinka vylosovala několik historických fotografií různých budov v Karlových Varech. Úkolem studentů bylo nejen zjistit, co je to za budovu a kde se nachází, ale také dojít přímo na místo a pořídit fotografii, aby doložili, že na daném místě opravdu byli.

Celá akce se velice povedla. Studenti měli možnost vžít se na chvíli do role strážníků a to jednak při absolvování fyzických testů, kdy se opravdu snažili a někteří podali úctyhodné výkony, tak i v části, kdy procházeli ulicemi a poznávali zajímavá místa našeho město. Na závěr proběhlo v budově městské policie vyhodnocení s udílením cen, kdy nikdo neodcházel s prázdnou.  

foto