1

Pomáhat je třeba

V sobotu po desáté hodině večer vyjela hlídka prověřit oznámení o opilé osobě, která ležela u zdi v městské části Sedlec. Strážníci muže nalezli v jiné poloze, než byl nahlášen a to v podřepu. Jeho povrchová schránka sice vypadala poněkud zvadle, asi jako sálat, ponechaný napospas horkému letnímu dni, ale zraněný nebyl a se strážníky komunikoval bez problémů. Vnitřní schránka už takové štěstí neměla, neboť byla naředěná lihovinou a bylo zapotřebí si na cestě z hospůdky udělat tuto nepříliš pohodlnou přestávku. Společensky unaveného čtyřiadvacetiletého mladíka strážníci pro jistotu doprovodili až domů.  

Několik hodin potom, přesněji po druhé hodině ráno, požádala o pomoc oznamovatelka, která spadla na zem a nedokázala se sama zvednout. Strážníci vyrazili na místo, preventivně namazali bicepsy koňskou mastí, nezraněnou seniorku s opatrností zvedli a usadili do křesla. S prohřátými svaly i hřejivým pocitem z místa odjeli.

K podobnému případu vyrazila hlídka včera po deváté hodině ráno. Oznamovatelka požádala o pomoc se zvednutím maminky. Ta upadla na podlahu a také se nedokázala sama zvednout. I v tomto případě strážníci pomohli ženě s přesunem do křesla.