Poklidný festival skončil

30.08.2021

Milovníci filmu si určitě 55. ročník mezinárodního filmového festivalu užili, stejně jako fanoušci hvězd, kteří se dočkali hned tří velkých postav světové kinematografie. Právě příjezd celebrit a jejich doprovod na tiskové konference či uvedení filmů byl zahrnut mezi mnohé součinnostní opatření, na nichž se městská policie v rámci festivalu podílela.

Největší opatření tradičně bylo spojeno se zahájením a ukončením festivalu, ale denní a noční výkon byl pochopitelně posílen i v jeho průběhu. Strážníci se každodenně věnovali zvýšené kontrolní činnosti při doprovodných akcích a ve stanovém městečku s cílem zajistit dohled nad veřejným pořádkem a dlužno dodat, že letošní rok měli přeci jen práci klidnější. Pravděpodobně díky počasí a absenci svátků v průběhu posunutého festivalového týdne, nemuseli řešit žádné větší problémy. Výjimkou byla jen doprava, o které jsme se již zmiňovali v předešlých článcích.

Z poklidného rytmu nevystoupil ani poslední festivalový den. Strážníci sice museli na žádost ochranky bazénu uklidňovat před 22:00 hodinou skupinku podnapilých mladíků, kteří s kamarádem zapíjeli svobodu a chtěli se dostat na zdejší party, ale přítomnost hlídek byla dostatečným argumentem pro zklidnění celé situace. Jediným oznámením na noční klid za celý večer pak byla nahlas puštěná televize nedoslýchavé paní.