foto

Poděkování strážníkům za odvedenou práci v očkovacím centru

Doručeno elektronicky k rukám velitele MPKV,

Vážený pane veliteli,

chtěl bych touto cestou poděkovat za práci, kterou v očkovacím centru v KV Areně odvádějí strážníci MPKV. Především ale dvojici, která měla službu dnes, v pondělí 10. ledna.

Na obou dvou je vidět, že role strážníka pro ně není jen zaměstnáním, ale také posláním. Nezajišťují totiž v očkovacím centru "jen" pořádek, což je jejich hlavní úkolem. Naprosto automaticky dělají mnoho další věcí, například pomáhají starším lidem nebo cizincům, kteří hůře rozumí česky, s vyplňováním potřebných formulářů. Těm nestarším a nejméně pohyblivým pacientům jsou oporou po celé cestě po očkovacím centru, a v případě potřeby je i sami svezou na vozíku. A i nám, běžným řadovým zaměstnancům, jsou kdykoli ochotni pomoci s organizací nebo s množstvím různých drobných úkonů, čímž nám značně ulehčují a zpříjemňují práci. Když před polednem vidíme, že nám dnes bude vypomáhat právě tato dvojice, zaručeně víme, že díky nim bude naše práce plynulejší, rychlejší a jednodušší. A tím nechci v žádném případě nijak snižovat práci jejich kolegů. I my však poznáme rozdíl mezi tím, když někdo přijde do práce s cílem pomáhat svému okolí a svým kolegům, a když někdo příjde do práce si "jen" odsloužit další odpoledne.
Zároveň se tato dvojice umí postarat i o navození dobré nálady a přispívá k udržení pohodového pracovního prostředí.

Tím vším oba dva dokazují kvality, které dle mého názoru dohromady poskládají ideálního strážníka - profesionalitu, smysl pro povinnost, ochotu pomoci, lidský přístup a příjemné vystupování. A za to jim patří velké poděkování. A protože v dnešní době je pozitivních podnětů poskrovnu, rád bych, abyste se touto cestou o jejich kvalitách dozvěděl i Vy.

Děkuji Vám za čas, který jste strávil čtením této zprávy a přeji Vám příjemný zbytek dne.

Mgr. Martin Smětal