foto

Po nehodě se musel posilnit

Zkoušel nezamčené byty

Nedlouho poté, co jsme upozorňovali občany na uzamykání vchodů, aby eliminovaly přítomnost nežádoucích osob v domech, řešili strážníci oznámení o bezdomovci, který v domě na Moskevské ulici zkouší kliky od bytů.

Strážníci pak od dvou svědků, kteří ji přivolali a podezřelého třiašedesátiletého bezdomovce zjistili, že tento se do domu dostal přes nezavřené vchodové dveře. Následně zkoušel uzamčení bytů s cílem krást. To se mu málem povedlo u jednoho z bytů, kde jeho majitel nevěnoval vstupu osoby větší pozornost, protože očekával příchod kamaráda a mylně se domníval, že je to on. Naštěstí ve stejný okamžik přicházela dvojice mužů, která zloděje vyrušila.

Muže se i v důsledku přiznání ocitl záhy v rukou přivolané hlídky Policie ČR.

 

Po nehodě se musel posilnit

Odpolední oznámení o dopravní nehodě učiněné telefonicky na městské policii začali řešit strážníci před budovou magistrátu II. Na místě hlídka našla vozidlo doslova najeté na dopravní značce, která se pod něj zapáčila. Dle svědecké výpovědi bylo zjištěno, že muž, který vozidlo řídil z místa odešel. Strážníkům se nakonec podařilo zjistit majitele vozidla a dokonce i telefon, díky čemuž se s ním spojili a ten na výzvu dorazil zpět. 4tyřiašedesátiletý muž z Radošova uvedl, že po nabourání do značky byl tak rozrušen, že se musel uklidnit a šel si dát panáka. S trochou nadsázky lze říci, že tu o Červené Karkulce, pak mohl vykládat hlídce DI PČR, které byl případ předán. Hodnota 1,3 promile je pak pomyslnou tečkou.

 

Strážníci hledají posily

Strážníci městské policie hledají posily do svých řad. Bezúhonní zájemci ve věku 21 let a starší, s maturitou a chutí sloužit veřejnosti, se mohou zúčastnit výběrového řízení, které se uskuteční v pátek 25. listopadu od 8:00 hodin v sídle MP Karlovy Vary na Moskevské 34. Více informací mohou zájemci získat na personálním oddělení, tel. 353 118 903.

Služby a oddělení MP, kde se mohou zájemci uplatnit:

oddělení prevence

služba OPIS - operační středisko

služba PCO - kvalitní zásahová jednotka

pořádková služba - základní pilíř MP

psovodi, cyklohlídky či výškové práce