1

Pár víkendových střípků

Strážníci z operačního střediska si od občanů vyslechnou opravdu všelijaká oznámení a za dlouhá léta služby je jen tak něco nepřekvapí.  I když vlastně někdy jo. Naposledy v sobotu odpoledne, kdy se se svou trablí svěřil strážníkům muž. Tomu záhadným, blíže neurčeným způsobem spadla platební karta do odpadkových útrob kontejneru Big Bell na ulici T. G. Masaryka. Strážníci oslovili pracovnici technického odboru a ta s firmou vyvážející tyto nádoby domluvila řešení. Při nedělním vývozu si oznamovatel kartu z nádoby mohl vyzvednout. A tak se pravděpodobně i stalo, neboť žádný další telefonát na městskou policii nedorazil.

V sobotu po třinácté hodině vyjela hlídka na žádost operátora linky 112 do městské části Bohatice, kde měla být silnice znečištěna velkou skvrnou. Jak se ukázalo, stejným směrem vyjela i hlídka policistů, která na místo přivolala hasiče, a ti skvrnu od benzinu odborně zlikvidovali.

I třetí střípek se stal v sobotu. To si po jedenácté hodině večer všímavý oznamovatel povšiml v Bohaticích u zastávky na zemi ležícího a navíc ještě opilého muže. Strážníci sedmdesátiletého, nezraněného muže probudili a z rozhovoru, který se skládal z běžných otázek, vyplynulo, že má nedaleko místa večerního odpočinku bydliště. A tak ho strážníci pro jistotu doprovodili domů a předali jej do péče manželce. Snad mu uvařila aspoň slepičí polévku.