Oznámení jak přes kopírák

15.02.2021

V únoru s příchodem větších mrazů lze vypozorovat změnu ve struktuře oznámení učiněných na Operační a informační středisko MP. Drtivá většina z nich se totiž týká bezdomovců nebo žádosti o nastartování vozidla.

V prvním případě strážníci vykazují lidí bez přístřeší z obytných domů či dalších podobných míst, kam se uchylují před mrazem. Všechny odkazují na nízkoprahová zařízení s výjimkou těch, kteří jsou ve stavu vylučujícím pobyt v podobném zařízení. V pátek strážníci například takto zasahovali na žádost personálu polikliniky, kde se sedmašedesátiletý problémový bezdomovec usadil. Přestože jednání nebylo zpočátku snadné, nakonec si nechal strážníky domluvit. Nezřídka končí podobné případy převozem na protialkoholní záchytnou stanici.

Nastartování vozidla nemusí, a jak ukazuje praxe, ani není v tomto počasí vždy snadné. Nikoho tak nepřekvapí, že letitou službu městské policie využívá stále více lidí. Jen v uplynulém týdnu se to týkalo 12 motoristů, ke kterým strážníci vyjížděli se startovacím zdrojem. V 11 případech se podařilo vozidlu jeho trucování "rozmluvit".