foto

Opilci zaměstnávají strážníky po celý rok

Opilci zaměstnávají strážníky po celý rok

Převozy na PAZS již překročily hranici 150 případů a to nemáme ještě konec září. O záchytce a opilcích již bylo napsáno mnohé a tak se podívejme na jednu z činností karlovarských strážníků z pohledu čísel. Přestože zátěž opilci je rozložena do celého roku, nejvíce vytíženým měsícem je trochu překvapivě září. Tedy nikoli léto nebo zima, kdy se to očekává asi nejvíce. Do konce měsíce chybí ještě pár dnů a strážníci již do Sokolova přepravili sanitou 26 osob.

Z celkového počtu 156 převozů, mimochodem tísňové číslo MP :-), jich má "na svědomí" MP 59. V rámci koordinační dohody pak strážníci od kolegů z PČR převzali k převozu 70 osob, zbytek do celkového čísla bylo převzato od zdravotníků.

Nejvíce práce měli strážníci hned s prvním případem letošního roku, který jim zabral bez 5 minut 4 hodiny. Je-li roční průměr na převoz včetně nezbytných úkonů 1:30 hodiny, pak se jedná skutečně o nadstandardní čas. Naopak nejrychleji vyřídili opilce strážci pořádku 23. srpna, kdy celý úkon trval 50 minut. Pro představu tak strážníci touto činností letos již strávili 255 hodin.

Odkud se vozí nejvíce? Tento údaj je trochu zavádějící, neboť převoz je mnohdy zahájen předáním strážníků až v karlovarské nemocnici, která tak této statistice vévodí. Z konkrétních míst pak jasně dominuje Tržnice a nejbližší okolí Smetanových sadů. Nejčastějším klientem je karlovarský bezdomovec Zdeněk, kterého sice těsně následuje další silná čtyřka, ale jeho 13 převozů jej zatím řadí na stupínek nejvyšší.