Opilci jezdí do Sokolova

23.02.2018

Strážníci loni zavítali do Sokolova téměř 200krát. Důvod je celkem pragmatický, odváželi opilce na protialkoholní záchytnou stanici (PZS). Stejně jako loni tak strážníci a zdravotníci suplují nefungující systém. Převoz opilého člověka, který sebe nebo ostatní ohrožuje na zdraví či životě či narušuje veřejný pořádek je sice na první pohled chvályhodný, ale absence navazujících opatření u recidivních případů trvá již mnoho let.

Strážníci v loňském roce přepravili na PZS 187 "klientů", přičemž 105 osob cestovalo převozní sanitou k tomuto účelu městskou policií pořízenou pouze jednou. Zbylých 22 osob pak zatížilo stejný vůz v 82 případech a zde se jasně prokazují výše uvedené závěry.

Strážníci tento "úklid" města realizovali na základě vlastní kontrolní činnosti v 87 případech. Policie se na MP obrátila s žádostí 89krát a zdravotníci 31krát. Rekordmanem je pak muž, který se svezl do Sokolova 13krát. Při průměrné délce činnosti spojené s umístěním osoby na PZS 1:41 hod. se jedná o měsíční pracovní dobu dvoučlenné hlídky strážníků.

PZS - převozy dle iniciace v jednotlivých měsících roku 2017