Ohlédnutí za minulým týdnem

28.07.2020

Alkohol a drogy na silnici nepatří

… a přesto Městská policie Karlovy Vary často informuje na svých webových stránkách o případech řízení pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Nedávno se mezi „hříšníky“ zapsal i cyklista, který se proháněl nočními ulicemi v centru lázeňského území.

Bohužel seznam podobných případů zaznamenal v minulém týdnu další dva zápisy. Oba z Bohatic. V pondělí ve 20:00 hodin při kontrole této městské části narazila hlídka služby PCO na jedenatřicetiletého řidiče z Bochova, který se spolu se dvěma spolujezdci proháněl městem. Problémem však byl pozitivní výsledek na návykové látky. Řidič byl předán pro podezření ze spáchání trestného činu PČR. Přesně za 24 hodin strážníci ze stejné služby kontrolovali v Bohaticích, tentokrát na řidiče Babetty. Jedenačtyřicetiletý muž z Chodova při orientační dechové zkoušce nadýchal přes 2 promile alkoholu a při následující druhé zkoušce se hladina ještě zvýšila. Stejně jako den předtím, i tentokrát si případ převzala Police ČR.

Z poberty se vyklubal pacient

Středeční oznámení o podezřelé osobě obcházející zaparkovaní vozidla v Drahovicích na Vítězné ulici mělo zajímavou dohru. Strážníci na místě ihned poznali, že něco nehraje. Jednak outfit dotyčného připomínal spíše pyžamo a jednak mu zpod rukávu vykukovala kanyla. Následně se potvrdilo, že čtyřicetiletý muž svévolně opustil nemocnici a je po něm vyhlášeno policejní pátrání. Z důvodu zdravotních obtíží byla na místo přivolána zdravotnická služba, která si pacienta převzala do své péče.

Trocha detektivní práce

O víkendu strážníci pořádkové služby prokázali trochu detektivní práce, když obdrželi od nálezce klíče od vozidla. Z nich poznali značku vozidla a následně projížděli území v perimetru nálezu, až se jim podařilo detekovat hledané vozidlo. Podle RZ zjistili v informačním systému MP majitele vozidla, jemuž tak ušetřili nejen starosti, ale i finance. V tomto případě evidovaný přestupek sehrál velmi pozitivní roli :-).