Ohlédnutí za koncem roku 2021

04.01.2022

 

Strážníci jsou tu pro Vás ve dne, v noci, to jistě víte. Pojďme se teď společně podívat na to, co vše přinesla služba během svátků až po nový, jistě lepší rok 2022.

Každoroční záležitostí jsou opilci a lidé bez domova, kteří ve svém, alkoholem omámeném světě, považují za vhodné místo k odpočinku a rozjímání např. chodník, nebo pohovku v hotelu. Službu bez nich by si hlídky jistě dovedly představit. Naše prosby nejsou vyslyšeny a tak i přes svátky mají hlídky napilno. Vykazování bezdomovců z veřejných i soukromých budov zaměstnává strážníky takřka každý den. Celkem šest podnapilých osob, které nebyly schopné kontrolovat své chování, bylo umístěno do PAZS.

Stejně, jako v průběhu celého roku, tak i v této době pomáháme. Nastartovaní vozidla, zvednutí nemohoucí ženy, která se nemůže dostat z vany, neboť se jí porouchal přístroj k tomu určený. Žádost o pomoc osmdesátileté stařičké paní, jejíž dvaaosmdesátiletý manžel chce vyskočit z okna v přízemí.

O němé tváře bylo též postaráno. Několik volně pobíhajících pejsků bylo odchyceno umístěno do útulku, neboť nebylo možné dohledat majitele. Podařilo se odchytit labuť a následně jí vyjmout háček z nohy https://youtu.be/phmQHtHBC04 nebo přenesení jiné labutě zpět k vodnímu toku. Ani toto ve výkonu služby nechybělo.

Při jedné z kontrol městské části Drahovice si hlídka všimla odstaveného vozidla, na kterém byly kradené SPZ. Pokolikáté už. Kuriozitou se stal „týpek“, vykračující si od Chebského mostu k dolnímu nádraží v županu, před sebou tlačil nákupní košík a na hlavě měl stavební přilbu. Strážníci postupně zjistili, že nejde o maškarní převlek, ani recesi. Po neuhrazení pobytu v hotelu a s osobními věcmi v odtaženém vozidle skončil cizinec na ulici. Hlídce se podařilo domluvit na odtahové službě vydání teplejšího oblečení, aby následně zjistila, že o dotyčného má zájem Policie ČR, které byl dotyčný také předán. Pouta? I na ta došlo. K pobudovi, zmoženého lihovinou, odpočívající na pěší zóně, vyjížděla hlídka na Silvestra v dopoledních hodinách. Strážníci ho nejspíš probudili z nějakého pěkného snu, neboť se začal chovat velmi agresivně, z čehož se vyspal až na záchytce. Přesto dokázal na dlouhý čas zaměstnat, jak strážníky, tak i zdravotníky a náklady půjdou opět na „futro společnosti“. Jak vidíte, činnost strážníků je různorodá a často i psychicky náročná.

Silvestrovská noc se nesla relativně v poklidném duchu, tak jako v několika posledních letech. Některé události, které strážníci řešili, byly radostné, jiné vůbec. Hned na nový rok v součinnosti s PČR hledali pachatele trestného činu. Věřme, že tato skutečnost byla ojedinělá.